Technické a ergonomické příslušenství

TECHNICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

1. Polohovací mechanika

mechanikyPolohovací synchronní mechanika zajišťuje důležitá nastavení při polohování židle. Důležitým kriteriem u mechaniky je kvalita zpracování, váhový rozsah (tuhost) a množství funkcí. Podle daného modelu má každá židle THERAPIA optimální mechaniku pro konkrétního uživatele – základní FLEXI, komfortní EXTREM, popř. zátěžovou HARD.

2. Kolečka

Podle typu podlahy nabízíme volbu koleček. Kolečka KMP jsou výhradně na koberce, kolečka KTP jsou na tvrdé podlahy – linoleum, marmoleum, plovoucí podlahy, dlažba apod. Pokud nechcete s židlí pojíždět, vyberte si nepohyblivé KLUZÁKY.

kolecka

3. Pojezdové kříže

Pojezdové kříže svou nosností a designem odpovídají požadavkům na jednotlivé modely. Proto jsou menší modely vybaveny hliníkovým štíhlým křížem a vybrané modely hliníkovým křížem oblým se zvýšenou nosností 140 kg a prodlouženou zárukou 10 let.

4. Potahy

Volba potahu je u modelů PRO omezena na extra jemné potahy AX. U modelů COM lze vybrat z kompletní nabídky potahů. Područky lze čalounit do extra jemného potahu AX, umělé kůže RX, nebo pravé kůže EX. Více k potahům najdete v samostatném článku.

raminko5. Ramínko na šaty

Ramínko na šaty je volitelný doplněk k vybraným modelům THERAPIA. Pokud pravidelně nosíte sako nebo jiný oděv, který v průběhu dne častěji odkládáte, je velmi příjemné jej mít po ruce a úhledně zavěšen přímo na židli.

 

ERGONOMICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ 

1. Pružinové sedáky s ventilací

Speciální pružinové sedáky jsou patentovaným řešením výrobce a obsahují klíčové aktivní biozóny. Při volbě své židle věnujte výběru sedáku velkou pozornost. Modely THERAPIA využívají 3 základní typy pružinových sedáků: ZÁKLADNÍ, SOFT, KOMFORT. Všechny typy sedáků THERAPIA mají speciální autoventilační systém pro zvýšený hygienický komfort.

sedáky

ZÁKLADNÍ PRUŽINOVÝ SEDÁK (vlevo) mají všechny modely PRO. Vyznačuje se skvělými ergonomickými vlastnostmi, zajistí nekompromisní správnou polohu nohou při sedu i při
relativně nízké výšce. Je vhodný zejména pro osoby s hmotností do 90 kg.

JEMNÝ SEDÁK SOFT (uprostřed) mají vybrané modely COM. Nabízí řešení pro ženy v sukních a muže, kterým nevyhovuje základní sedák a fixovaná poloha nohou při sedu. Je také výrazně měkčí než sedák základní.

DVOJITÝ SEDÁK KOMFORT (vpravo) mají vybrané modely COM. Je určen vyšším a robustnějším osobám nad 100 kg. Pocit při dosedání je díky zdvojeným pružinám výrazně měkčí a komfortnější než u sedáku základního nebo SOFT. Nevýhodou je větší střed, který může některým uživatelům vadit.

2. Podpěrka hlavy

podpěrky hlavyZdravé sezení THERAPIA nabízí skvělou relaxaci přímo při sezení, ke které výrazně napomáhá HLAVOVÁ PODPĚRKA. Při klidovém sedu s úplným opřením zad a hlavy umožní uvolnění krčního svalstva. Příslušenství modelů COM nabízí šest variant, ze kterých si jistě při odzkoušení vyberete.

3. Aretace opěry zad

Zádová opěra na většině modelů BODY a ENERGY je vybavena aretací. Ta spolehlivě zajistí, že zádová opěra zůstane v nastavené pozici i při prudším a častém vstávání ze židle
nebo jiném nechtěném pohybu.

4D područky

4. 4D područky

Aby bylo využívání područek opravdu účinné, područky na židlích THERAPIA nabízí nastavení ve 4 rovinách: šířka, výška, posuv vpřed a vzad a vytáčení do stran. Vyzkoušejte také zesílené provedení područek u modelů COM. Pokud područky využíváte i jako oporu při vstávání pak vyzkoušejte provedení 3D (bez vytáčení).

5. Opěra zad

Design opěry zad je u top modelů buďto zeštíhlený (ENERGY) nebo plný (BODY) a definuje tak celkový estetický vzhled. ENERGY vyhovuje spíše postavám menším, středním a štíhlým (velikosti S–M–L–XL). BODY pak nabízí ergonomii i uživatelům vyšším, hmotnějším a také extra robustním až do 180 kg (velikosti L–XL–2XL–3XL). Pro velikosti L a XL jsou k dispozici obě provedení. Doporučujeme důkladně vyzkoušet.

air pumpa_26. Bederní přífuk (air pumpa)

Speciální bederní přífuk nabízí maximální individuální komfort při sezení a pomáhá dokonalejšímu přizpůsobení vašim zádům. Přifouknutím bederní opěry se změní nastavení pánve, což může nejen při chronických bolestivých stavech výrazně odlehčit páteři a přetíženým zádovým svalům. Doporučeno také při hyperlordóze a dolním zkříženém syndromu.

7. Výška sedu

Správná výška sedu je u zdravotního řešení THERAPIA velmi důležitá. Pro optimální krevní a lymfatický oběh sedí uživatel výše než na běžných židlích. Pokud vám nevyhovuje základní rozsah nastavení výšky sedu u daného modelu, můžete si zvolit nižší nebo vyšší provedení bez příplatku.

TOP