Dlouhotrvající sezení bez pohybu způsobuje člověku zdravotní problémy. Přinejmenším vyvolává téměř u každého bolesti zad. Věčné stání však také není tou správnou alternativou. Podstatně lepší je, jestliže se sezení střídá s pohybem a změnami držení těla. To právě umí muvman - optimálně a ve všech výškách sezení. Nazýváme to variabilním sezením.

muvman se vám přizpůsobí. muvman má inteligentní sedadlo s patentovanou technologií flexzone, které drží tělo pevně, když je to potřeba, a přitom vás netlačí. muvman není tuhý, ale následuje každý váš pohyb. Tím je zajištěno, že na něm sedíte v optimální poloze a současně aktivně.

muvman je nachýlen kupředu, takže osoba na něm sedící bez ohledu na její váhu a výšku tak má vždy zajištěnu optimální vzdálenost od svého pracovního stolu. Sedadlo muvmana je z materiálu z vlněných vláken o sametovém povrchu příjemném na omak. Tento materiál je prodyšný a přizpůsobuje se teplotě těla.

S muvmanem od firmy aeris můžete pracovat u každého běžného nebo výškově nastavitelného psacího stolu, u kreslicího prkna či laboratorního stolu. muvman má velký rozsah výškového nastavení - od 48 cm do 81 cm.

muvman je k dispozici v 8 elegantních barevných kombinacích. Každý detail muvmana je zaměřen na dosažení jediného cíle - plné spokojenosti jeho majitele.

Jedinečné přednosti muvmana a specifické přínosy variabilního sezení

K výškově nastavitelným pracovním stolům a pracovním deskám jsou v současnosti k mání židle pro polostání resp. polosezení. Nicméně tyto židle jsou často kompromisem - mnoho z nich je nestabilních a má sklony k překlápění, některé jsou pro svou výšku vhodné jen k PC, jiné vás nutí sedět v nepohodlné pozici, další mají omezeně nastavitelnou výšku nebo nepohodlný sedák atd.

Tento trend k vyšší využitelnosti výškově nastavitelných pracovních stolů na jedné straně, a existujících sedadel plných kompromisů na druhé straně inspiroval aeris k vymyšlení muvmana.

muvman od firmy aeris prakticky znovuobjevil variabilní sezení v různých výškách. muvman je unikátní variabilní sedadlo, které se přizpůsobuje každé změně polohy člověka na něm sedícího.

Umožňuje pohyb, pohodlí při sezení a flexibilitu v různých výškách nastavitelných od 51 do 84 cm.

Pružná noha muvmana je naklápěna lehce kupředu, což člověka nutí automaticky sedět vzpřímeně, přičemž páteř zaujímá přirozenou „S" křivku. Přitom se páteř může volně pohybovat přes pánev, která směřuje mírně vpřed. Čím výše totiž sedíte, tím více je vaše váha těla přenášena přes vaše nohy na podlahu. Ve zpětné reakci na tuto skutečnost pak člověk sedí na sedadle poněkud více vzadu, a to tím více, čím je sedadlo výše. Aby člověk kompenzoval tuto pozici, zaujímá pak víceméně automaticky pozici „hrbáče" neboli ohýbá páteř dopředu (jako při kyfóze). Protože však pružná noha muvmana je naklápěna kupředu, síly zpětné reakce jsou tím kompenzovány. Tím předcházíme postuře „hrbáče".

Naklopení odpružené nohy muvmana by mělo být vždy nastaveno tak, že když sedíte uprostřed sedáku muvmana ve vámi zvolené výšce, odpočíváte a necítíte při sezení žádné napětí či námahu. Protože každý člověk je jiný, je zapotřebí nastavit muvmana vždy individuálně tak, aby byla zejména respektována délka nohou a horní části těla, jakož i výška desky pracovního stolu. Na nastavení výšky a naklopení muvmana může mít také vliv i druh práce, kterou člověk vykonává.

muvman nabízí průběžné nastavení jeho výšky v rozsahu až 33 cm (mezi 51 až 84 cm), aby poskytoval optimální komfort pro sezení a pohyb v různých polohách. S muvmanem získáte výhodu neomezeného pohybu při sezení v jakékoliv výšce a tak můžete ponechat volný průchod vaší přirozené touze po pohybu nesrovnatelně více než při sezení na jakékoliv konvenční (rigidní) židli. A to napomáhá k udržení zdraví a aktivity až do vysokého věku.

Technologie inteligentního sedáku flexzone dovoluje, aby se přední část sedáku přizpůsobovala individuálně a variabilně podle tlaku , který je na ni vyvíjen, a vytvarovala se podle dolní strany stehen osoby na něm sedící. Tato inovativní funkce spolehlivě obstará přenos síly od pánve na sedák, přičemž jí poskytuje adekvátní oporu, a současně umožňuje optimální průtok krve zpět z nohou k srdci. Člověk má příjemný pocit, že může bezpečně sedět , aniž by ho cokoliv tlačilo, přičemž technologie flexzone vůbec poprvé umožňuje, abyste seděli pohodlně a zdravě v jakkoli výšce.

Technické údaje

Váha: 9 kg
Výška sedadla: 51 - 84 cm (s madlem 52 - 85 cm) , 60 - 93 cm ve speciální vysoké verzi (za příplatek). Výškové nastavení se provádí pomocí snadno ovladatelných tlačítek.
Sedák s integrovaným madlem (černý, šedý). Technologie flexzone v sedáku
Pružná teleskopická noha v barvě stříbrné nebo černé. Úhel naklápění je 5°.
Podnož : stříbrná nebo černá, zabezpečená proti kymácení

TOP