3Dee

Aktivní sezení bez kompromisů. Na nové židli 3Dee.

Nová kancelářská židle 3Dee přináší do kanceláří dynamiku, zdraví a kvalitu života. Sjednocuje aktivní a dynamické sezení s ergonimicky optimalizovaným uvolněním. Patentovaná technologie swopperu vyžaduje a nutí k přirozenému pohybu ve 3 dimenzích. Umožňuje pohyby do stran, dopředu a dozadu, a vertikální pohyb - zhoupnutí.

o 3dee 1Aktivní nebo komfortní ?

Židle 3Dee nedělá žádné kompromisy. Aktivní 3D sezení udržuje krevní oběh i náladu stále v pohybu, a posiluje tak vaše záda i schopnost podat lepší výkon. Pohodlné, ergonomicky tvarované opěradlo je pevné i zároveň pružné, a pokud se člověk chce vědomě uvolnit, podrží záda.

 

Aktivní: dynamické sezení udržuje váš krevní oběh i náladu stále v pohybu. Časté změny polohy posilují a trénují záda a svalstvo. Uvolnění: fyziologicky prohnuté opěradlo se vytvaruje ergonomicky tak, že se přizpůsobí pro každá záda. Podrží záda bez toho, aniž by omezilo možnosti pohybu. Prohnutí v bederní oblasti a tlak opěradla se dají individuálně nastavit. Promyšlené a zdravé: inteligentní sedák je vytvarován mírně konvexně a má v sobě zabudovánu technolologii flexzone®. Ta se stará o optimální přizpůsobení se tělu bez otlaků. Prodyšná multizónová komfortní pěnová výplň podrží tělo a zajistí zdravé sedací klima.

High-Tech: patentovaná swopper-Technologie® vyžaduje a podporuje změny pozic při sezení a umožňuje harmonické 3D pohyby. A protože se židle 3Dee přizpůsobuje pohybu na něm sedícího člověka, zůstávají záda stále v přímé poloze, i když se čověk nakloní ke stolu.

o 3dee 2

 

Základní vybavení:

Křížová podnož z hliníku, barva černá, s brzděnými bezpečnostními kolečky. Konstrukce opěradla a sedáku z hliníku, barva černá. Pružina BASIC černá. Potah z materiálu step/step melange, volba z 5 barev.

Barvy potahu Trevira:

3dee_barvy_potahu.jpg

Barvy potahu Mikrovlákno:

3dee_barvy_potahu.jpg

Barvy potahu Kůže:

3dee_barvy_potahu.jpg

Volitelné vybavení (za příplatek):
- verze „leštěný hliník": konstrukce opěradla a sedáku v leštěném hliníku, barva pružiny chrom
- pružina COMFORTPLUS: výška sedáku 45 – 59 cm zatížený, 52 – 66 cm nezatížený
- potahový materiál: kůže PREMIUM černá
- kolečka pro měkké povrchy / koberce, nebrzděná

 

3dee_tech_udaje.jpg

- bezpečnostní plynový píst: výsuv 140 mm
- hmotnost židle: 20 kg
- univerzální kolečka dle DIN EN 12529
- nosnost do 120 kg tělesné váhy

Potahová látka step/step melange od fy Gabriel:
100 % Trevira CS, odolná proti otřepu, světlu odolná , obtížně zápalná, 100.000 obrátek, světluvzdornost: škála 1-8, max. 8: 5-7, otěruvzdornost: škála 1-5, max. 5: 4-5

Kůže PREMIUM: tloušťka 1,4-1,6 mm,
světluvzdornost dle DIN EN ISO 105-B02: ≥ 4,
otěruvzdornost dle DIN EN ISO 11640: ≥ 4,
ohybová odolnost: DIN EN ISO 5402, 20.000 zahnutí: žádné rýhy

Recyklovatelnost:

Všechny díly z umělé hmoty a gumy jsou označeny specifickými symboly pro tyto materiály, lze je demontovat a jednotlivě zpracovat na granule. Všechny tlakově odlévané hliníkové díly lze odlakovat a sešrotovat. Výplně z pěny jsou rovněž recyklovatelné.

Gratulujeme! S židlí 3Dee jste si vybrali aktivní sezení. Zde je několik tipů, jak začít: Posaďte se doprostřed židle. Pohybujte se všemi směry - nahoru a dolů, dopředu a dozadu, vlevo a vpravo - ucítíte flexibilitu pohybu. Vyzkoušejte všechny možnosti nastavení, a po chvíli zjistíte, jaké nastavení je pro vás nejlepší. Čím více se během sezení hýbete , tím lepší je to pro vaše svalstvo.

3dee_nastaveni1.jpg1. Bederní podpěra: pomocí tlačítka umístěného na pravé straně podpěrné tyče na zadní straně opěradla můžete nastavovat prohnutí opěradla v jeho bederní části tak, aby to vyhovovalo vaším tělesným proporcím a osobním preferencím.
Nastavení: seďte na židli bez opírání se a uchopte oběma rukama podpěrnou tyč vlevo a vpravo. Stlačte tlačítko vpravo a podpěrnou tyč zvedněte nahoru nebo spusťte dolů do požadované polohy.

3dee_nastaveni2.jpg2. Předpětí opěradla: otáčením křídlové matice pod sedadlem nastavíte předpětí opěradla. Pro měkčí nastavení otáčejte maticí ve směru - vlevo (asi 10-15x), otáčením ve směru + vpravo získáte tužší nastavení s větším odporem opěradla.

3dee_nastaveni3.jpg3. Pružný pohyb do stran: doporučujeme začít s nastavením umožňujícím menší stranový pohyb, teprve později nastavit do polohy pro max. pružný stranový pohyb.
Nastavení: otočte 3Dee a položte ji na opěradlo. Otáčejte diskem umístěným zespoda nohy, vlevo pro více pohybu, vpravo pro méně pohybu do stran.

3dee_nastaveni4.jpg4. Tvrdost pružiny: můžete si nastavit rozsah vertikálního
pohybu odpovídajícího vaší váze a osobním preferencím. Optimální je, když se můžete volně pohybovat nahoru a dolů, aniž byste naráželi na spodní doraz.
Nastavení: otočte židli kolečky nahoru nebo na bok a otáčejte plastovým rukávem na noze. Pro max. pohyb/nižší váhu otáčejte směrem doleva, pro méně pohybu/větší váhu směrem doprava /pozor na značku STOP).

3dee_nastaveni5.jpg5. Výška: nastavení výšky se provádí pomocí páčky pod sedadlem. Otevřený úhel mezi stehnem a lýtkem má být okolo 90°. Doporučujeme též přizpůsobit výšku vašeho pracovního stolu, pokud je to možné.

TOP